0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak wykres przebiegu w czasie w 1 komórce?


Wykresy przebiegu w czasie — wykres w 1 komórce — porada #127

Wykresy przebiegu w czasie - wykres w 1 komórce - porada #127

Czasami masz potrzebę stworzyć zaledwie mały wykres, który zmieściłby się w 1 komórce. Wystarczy wtedy wykorzystać tzw. Wykres przebiegu w czasie.

Klikasz komórkę, w której chcesz umieścić wykres przebiegu w czasie, a następnie z karty Wstawianie przykładowy Wykres przebiegu w czasie np: liniowy. Otwiera się nowe okno, gdzie masz podany miejsce (komórki), gdzie zostaną umieszczone wykresy oraz prośba o podanie zakresu. Po zaakceptowaniu zakresów Excel wstawia wykres w wybraną komórkę.

Jeśli zaznaczy większy obszar komórek do wstawiania to musisz zaznaczyć odpowiednio większy obszar danych im odpowiadający, czyli przeważnie mający taką samą ilość wierszy.

Przy wykresach przebiegu w czasie ciekawą opcją jest możliwość zaznaczenia maksymalnego i minimalnego punktu. Wystarczy, że w karcie Projektowania Wykresów przebiegu w czasie zaznaczysz pola wyboru Punkt najwyższej wartości i Punkt najniższej wartości.

Warto jeszcze zmienić im kolory rozwijając opcję Kolor znacznika.

Jeśli chcesz możesz łatwo zmienić rodzaj wykresu w komórce po prostu inny typ w karcie projektowania.

Wykresów przebiegu w czasie nie można zwyczajnie usunąć klawiszem Delete. Trzeba użyć opcji Wyczyść, która znajdziesz m.in. w karcie Projektowanie Narzędzia Wykresów przebiegu w Czasie.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Wykresy przebiegu w czasie — wykres w 1 komórce — porada #127