0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak zmieniać wyświetlany wykres polem kombi?

Wybierz i pokaż jeden wykres z wielu — porada #179 Wybierz i pokaż jeden wykres z wielu - porada #179

Jeśli chcesz mieć możliwość, żeby wykres zmieniał się w zależności od pozycji, którą wybierzesz z pola kombi musisz się do tego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim musisz mieć dane i wykresy zbudowane na ich podstawie – dokładnie takie jakich potrzebujesz. Dobrze jeśli wykres mieści się w jednej kolumnie, czyli przyda się ją poszerzyć. Ewentualnie możesz jeszcze zmniejszyć dwie sąsiadujące kolumny.

Dużo ważniejsze jest zaznaczenie i nazwanie obszaru, na którym znajduje się wykres. Może być kilka kolumn, komórek więcej.

Przyda się też nazwana lista z wszystkimi typami wykresów pomiędzy którymi chcesz wybierać. Lepiej ustalić listę tak samo jak ustawiłeś i ponazywałeś wykresy.
Teraz wybierz jeden z nazwanych zakresów wykresów i skopiuj go, a następnie wklej jako obraz ze złączem (prawy przycisk myszy, wklej specjalnie i rozwiń).

Potrzebujemy jeszcze pola kombi z karty Dewelopera, którego nazwy wyboru można połączyć z nazwanym obszarem wszystkich wykresów oraz z jedną komórką, która będzie przechowywała numer pozycji na liście.

Teraz tworzymy nazwę dla funkcji, która na podstawie wartości z pola kombi, będzie wybierała odpowiedni zakres (dlatego ważne było, żeby ponazywać zakresy):

=WYBIERZ(WykresKoniec!$H$2;Wykres1;Wykres2;Wykres3)

Stworzoną nazwę przypisujesz do obrazka (zaznaczasz obrazek i w pole formuły wpisujesz równa się nazwa).
Zostało Ci tylko oglądać efekty swojej pracy, jak zmienia się pole kombi , tak zmienia się wykres.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Wybierz i pokaż jeden wykres z wielu — porada #179