0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak ukryć arkusz kodem VBA?

Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz — porada #176 Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz - porada #176

Ukryć arkusz w Excelu jest bardzo prosto. Wystarczy, że na niego klikniesz i wybierzesz opcję Ukryj, ale tak ukryty arkusz bardzo łatwo jest odkryć. Wystarczy, że klikniesz na widocznym arkuszu i wybierzesz opcję Odkryj.

Jeśli chcesz, żeby Twój arkusz był bardziej ukryty potrzebujesz kodu VBA.

Naciskasz Alt + F11, żeby przejść do pisania kodu, ważne żeby okna Project Explorer i Properties były otwarte. Odpowiednio skróty klawiszowe to Ctrl + R i F4.

Teraz wystarczy, że klikniesz dwukrotnie na ten skoroszyt, żebyś mógł napisać proste makro i je uruchomić

Sub Makro4()
Arkusz1.Visible = xlSheetVeryHidden
End Sub

Arkusz1 to nazwa (Name) arkusza z okna Properties. Teraz już użytkownik nie będzie nawet widział, że ten arkusz został ukryty od strony Excela. Nawet nie musisz zapisywać tego pliku z obsługą makr.

A jak będziesz chciał, żeby arkusz był znów widoczny to wartość xlSheetVeryHidden zamieniasz na xlSheetVisible i uruchamiasz makro by odkryć arkusz.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz — porada #176