0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak skopiować wykres z Excela do Worda?

Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne — widzowie #56 Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne - widzowie #56

W Excelu są dwie opcje do przesuwania przecinków Zmniejsz dziesiętne i Zwiększ dziesiętne. Są przydatne, gdy dużo pracujesz z liczbami zwłaszcza z walutami, bo tam często potrzebujesz większej lub mniejszej liczby miejsc po przecinku.
Te dwie opcje Zmniejsz dziesiętne i Zwiększ dziesiętne są dostępne na karcie Narzędzia Główne, czyli nie zawsze łatwo do nich dojść jak masz aktywną inną kartę, dlatego u mnie są na pasku szybkiego dostępu.

Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na pasek szybkiego dostępu i wybierzesz opcję Dostosuj pasek szybkiego dostępu. Teraz musisz wybrać wszystkie polecenia i znaleźć na Z polecenia Zmniejsz dziesiętne i Zwiększ dziesiętne. U mnie są one odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji paska szybkiego dostępu. Dzięki temu mogę do nich dość naciskając Alt i odpowiednio 1 lub 2, ponieważ po naciśnięciu klawisza Alt pojawiają się litery na kartach jako skróty klawiszowe.

Czyli moje przygotowanie paska szybkiego dostępu zapewnia mi skrót klawiszowy Alt + 1 do zmniejszania miejsc po przecinku i Alt + 2 do Zwiększania miejsc po przecinku.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne — widzowie #56