0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak poprawnie dodawać różne rodzaje słupków błędów do wykresu w pionie i poziomie?

Słupki błędów w poziomie i pionie — porada #174 Słupki błędów w poziomie i pionie - porada #174

Czasami ciężko dołożyć słupki błędów zarówno w pionie jak i poziomie do wykresu. Wynika to przede wszystkim z tego, że jeśli wejdziesz na kartę Narzędzi wykresów — Układ — Słupki błędów nie widać kontroli nad tym, czy modyfikujesz słupki błędów w poziomie czy w pionie.

Taką informację możesz znaleźć na karcie Układ lub Projektowanie w liście rozwijanej na lewej krawędzi karty. Masz tam dostęp do wszystkich elementów wykresu, więc jak dodasz słupki błędów (najlepiej najpierw standardowe, żeby dodały się słupki błędów w poziomie i pionie).

Teraz zmieniając wybór na liście rozwijanej możesz przechodzić pomiędzy słupkami błędów w pionie, a słupkami błędów w poziomie.

Jeśli chodzi o słupki błędów to teraz jedyny problem stanowią słupki błędów niestandardowe, które najlepiej dodać z zaznaczenia tak, żeby słupków błędów na plus i na minus, było tyle samo co punktów na wykresie.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Słupki błędów w poziomie i pionie — porada #174