0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak porównać różnie zapisane numery rejestracyjne w jednej formule?

Porównywanie rejestracji samochodowych różne zapisy bez pomocniczej — widzowie #53 Porównywanie rejestracji samochodowych różne zapisy bez pomocniczej - widzowie #53

Kontynuujemy to co robiliśmy w pytaniu od widzów 52, czyli porównywanie rejestracji samochodów, ale tym razem chcemy to zrobić bez kolumn pomocniczych. Żeby to zrobić potrzebujemy połączyć wszystkie formuły w jedną. Jednym ze sposobów jest kopiowanie od końca i podmienianie poszczególnych elementów. Końcowy wynik wygląda tak:

=PODAJ.POZYCJĘ(PODSTAW(C2;" ";"");PODSTAW($A$2:$A$40;" ";"");0)

Trzeba tylko pamiętać, że w argumencie tekst funkcji PODSTAW wstawiamy, zamiast pojedynczego tekstu, cały zakres tekstów. To prowadzi do tego, że jest to formuła tablicowa, którą trzeba zatwierdzić kombinacją klawiszy Ctrl + Shift + Enter, żeby poprawnie zadziałała.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Porównywanie rejestracji samochodowych różne zapisy bez pomocniczej — widzowie #53