Jeśli zależy Ci, żeby wyciągnąć wszystkie liczby (numery ID) rozpoczynające się od konkretnej cyfry, to jeśli Twoje ID Excel traktuje jako tekst, to wystarczy, że z menu filtrowanie wybierzesz zaczyna się od

porada-279-pokaz-tylko-liczby-zaczynajace-sie-na-cyfre-2-01

A następnie w oknie autofiltrów niestandardowych, które się otworzy wpiszesz tą cyfrę i zatwierdzisz wybór przyciskiem OK.

porada-279-pokaz-tylko-liczby-zaczynajace-sie-na-cyfre-2-02

Potem już będą widoczne tylko numery ID rozpoczynające się na wybraną przez Ciebie cyfrę.

porada-279-pokaz-tylko-liczby-zaczynajace-sie-na-cyfre-2-03

Natomiast jeśli Twój numer ID jest zapisany jako liczba, to powyższa ścieżka nie zadziała. Na szczęście jest jeszcze inna, nawet chyba prostsza 😀 Wystarczy, że w polu wyszukiwania filtra wpiszesz wybraną cyfrę i znak wieloznaczny gwiazdki.

porada-279-pokaz-tylko-liczby-zaczynajace-sie-na-cyfre-2-04

Wtedy wpisałbyś samą liczbę, to pokazałyby się wszystkie numery ID, gdzie ta cyfra występuje, czy to na początku, czy w środku, czy na końcu.

porada-279-pokaz-tylko-liczby-zaczynajace-sie-na-cyfre-2-05

Wystarczy, że zatwierdzisz powyższe przeszukiwanie filtra i ponownie będą widoczne tylko numery ID rozpoczynające się od wybranej przez Ciebie cyfry.

Chcesz ze mną poznać możliwości Excela? Zobacz kiedy planowana jest następna edycja 30dniowego kursu online: https://excelw30dni.pl/produkt/szkolenie-excel/
Możesz się też podzielić tym postem z innymi, może przydać im się w pracy 😉

Pozdrawiam
Adam Kopeć
Miłośnik Excela