0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak dodać pionową linię na wykresie słupkowym?

Losowanie elementów z różnym prawdopodobieństwem — widzowie #57 Wykres wodospadowy z wartościami ujemnymi - porada #187

Żeby dodać pionową linię na wykresie słupkowym musisz mieć przede wszystkim wykres słupkowy.

Następnie ponieważ zakładamy, że nasza pionowa linia na wykresie będzie średnią musimy ją obliczyć i to w dodatku 2 razy.

Kolejnym krokiem będzie dodanie nowej serii danych do wykresu — kliknij na opcji Zaznacz dane w karcie Projektowania Narzędzi wykresów. Tam dodajemy serię średnia składającą się z naszych dwóch średnich.

Teraz zaznaczymy serię średnich i klikamy na niej prawym przyciskiem myszy by zmienić typ wykresu na wykres x y punktowy ostatni z możliwych do wyboru.

Potrzebujemy teraz jeszcze raz zmienić dane dopasować serię x — średnie i serię y (trzeba dołożyć 2 punkty 0 i 1 dla naszych średnich).

Ponieważ Excel ustawia za dużą wartość maksymalną dla osi y potrzebujemy zaznaczyć serię y i nacisnąć Ctr + 1 by zmienić wartość maksymalną na 1. Później usuwamy całkiem oś y z wartościami.

W tym momencie masz już pionową linię średniej na wykresie słupkowym wystarczy, że sformatujesz wykres by lepiej wyglądał.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Losowanie elementów z różnym prawdopodobieństwem — widzowie #57