0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Excel 2010 — Tabliczka mnożenia

W excelu jeśli chcesz możesz bardzo łatwo zrobić tabliczkę mnożenia. Wystarczy skorzystać z możliwości jakie dają połączone odwołanie bezwzględne i względne.

Excel daje Ci możliwość korzystania z odwołania bezwzględnego i względnego. Ale co zrobić gdy ani odwołanie bezwzględne ani też odwołanie względne nie jest tym co da Ci odpowiedni wynik w Excelu?

Excel daje Ci możliwość połączenia odwołań bezwzględnych i względnych, czyli odwołań mieszanych. Na przykładzie tabliczki mnożenia zobacz jak poprawnie korzystać z odwołań mieszanych.

W Excelu gdy tworzysz tabliczkę mnożenia, ważne aby jedna część odwołania zachowywała się bezwzględnie, a druga względnie. Chodzi o to, że chcesz, aby formuły przesuwały się wraz z wierszami, a z kolumnami pozostawały stałe lub odwrotnie.

$ w excelu oznacza, że w tym miejscy ma korzystać z odwołań bezwzględnych. Jeśli excel widzi znak $ przed nazwą kolumny (np: $A1), to będzie cały czas odwoływał się do kolumny A nawet jeśli będziesz przesuwał formułę wzdłuż kolumn. Natomiast wzdłuż wierszy będzie się przesuwał.
Gdy znak $ będzie przed numerem wiersz (np: A$1) to tym razem formuły excela będą się przesuwać wzdłuż kolumn, a wzdłuż wierszy pozostaną niezmienne.

Excel 2010 — Odwołanie bezwzględne względne połączenie — tabliczka mnożenia — porada 7

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Excel 2010 — Odwołanie bezwzględne względne połączenie — tabliczka mnożenia — porada 7