Excel 2010 — Odwołanie bezwzględne względne połączenie — tabliczka mnożenia — porada 7

Posted on: Sierpień 20, 2012 by

No Comments

Excel 2010 - Tabliczka mnożenia

W excelu jeśli chcesz możesz bardzo łatwo zrobić tabliczkę mnożenia. Wystarczy skorzystać z możliwości jakie dają połączone odwołanie bezwzględne i względne.

Excel daje Ci możliwość korzystania z odwołania bezwzględnego i względnego. Ale co zrobić gdy ani odwołanie bezwzględne ani też odwołanie względne nie jest tym co da Ci odpowiedni wynik w Excelu?

Excel daje Ci możliwość połączenia odwołań bezwzględnych i względnych, czyli odwołań mieszanych. Na przykładzie tabliczki mnożenia zobacz jak poprawnie korzystać z odwołań mieszanych.

W Excelu gdy tworzysz tabliczkę mnożenia, ważne aby jedna część odwołania zachowywała się bezwzględnie, a druga względnie. Chodzi o to, że chcesz, aby formuły przesuwały się wraz z wierszami, a z kolumnami pozostawały stałe lub odwrotnie.

$ w excelu oznacza, że w tym miejscy ma korzystać z odwołań bezwzględnych. Jeśli excel widzi znak $ przed nazwą kolumny (np: $A1), to będzie cały czas odwoływał się do kolumny A nawet jeśli będziesz przesuwał formułę wzdłuż kolumn. Natomiast wzdłuż wierszy będzie się przesuwał.
Gdy znak $ będzie przed numerem wiersz (np: A$1) to tym razem formuły excela będą się przesuwać wzdłuż kolumn, a wzdłuż wierszy pozostaną niezmienne.

Excel 2010 - Odwołanie bezwzględne względne połączenie - tabliczka mnożenia - porada 7

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube - Excel 2010 - Odwołanie bezwzględne względne połączenie - tabliczka mnożenia - porada 7

Do tego artykułu dotarto przez wyszukiwarkę Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • excel tablica mnożenia
  • excel tabliczka mnożenia odwołania mieszane
  • exel odwołanie bezwględne do tablicy
  • exel odwołanie do innej kolumny z datą
  • exel tabliczka mnożenia co zablokować
  • odwołania względne excel
  • plus przed odwołaniem excel

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.